Takeshi 2 Taniec Tygrysa – premiera i konkurs

tak

Już wkrótce – 12 czerwca ukaże się drugi tom bestsellerowego cyklu  Takeshi, autorstwa Mai L. Kossakowskiej. Pierwsza dama polskiej fantastyki powraca do świata ostrych mieczy, walk mrocznych zakonów i zaawansowanej technologii. Na dokładkę serwuje pikantne danie z magii Voodoo i zstępujące na ziemię demony. Z tej okazji został przygotowany również konkurs, w którym możecie wygrać książki Fabryki Słów.

Cykl Takeshi  to efekt zainteresowań autorki kulturą Dalekiego Wschodu, mitologią różnych kultur, miłością do zwierząt, poezji, muzyki, magii i nowych technologii, zwiniętych w intrygującą nić fabularną. To także film, który zawsze chciała nakręcić.

Wybrane fragmenty:

„Zwierzęta odczuwają. Drzewa odczuwają. Jaguar odczuwa. Las jest niespokojny. A las, to ja.

Ratujcie świat. Bo nigdy, zapamiętaj to na zawsze, nigdy nie znalazł się tak blisko zagłady.

Wciąż możemy wygrać tę walkę

Nie śmiej porzucić tu tego miecza! „

„Choć zdjęty głębokim bólem, Człowiek o dzielnym sercu

Musi zawrócić ze słodkiej, kuszącej ścieżki do domu;

Żeby spojrzeć w twarz złu”.

Siedzieli przy długim stole, podpartym przez cztery figury, które dźwigały blat na pochylonych, odartych ze skóry plecach. Podobno czterej oskórowani mężczyźni byli pierwszymi Mistrzami Zakonu, zabitymi przez swego najpotężniejszego towarzysza, zwanego Nożem, który został później faktycznym założycielem Rozerwanego Kręgu. Ich ciała zostały zręcznie zakonserwowane w mieszaninie wosków i żywic, żeby na zawsze już podpierać stół do narad w Domu Krzyków i Westchnień.

Ogłoszony został również konkurs, w którym możecie wygrać roczny abonament na książki Fabryki Słów.

Więcej informacji znajdziecie pod adresem:

http://fabrykaslow.com.pl/aktualnosci/konkurs-ze-swiata-takeshiego-zdobadz-abonament-na-ksiazki-fabryki-slow-9834
kon

Serdecznie zapraszamy do udziału.

Redakcja Omnis

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

You may use these HTML tags and attributes: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>