Chocolate reality

Czeko

Cukierkowe wnętrze, różowe kanapy, ludzie ubrani w infantylnie słodkie stroje? Nic podobnego! Poznański klub „Czekolada” w żaden sposób nie przypomina mdłego miejsca, po którego zobaczeniu zbiera się na wymioty. Lokal znajduje się na ulicy Wrocławskiej, niedaleko Starego Rynku i jest synonimem stylu jeśli chodzi o tego typu miejsca.

Wnętrze utrzymane jest w kolorze złota i ciemnej czekolady. Jeśli chodzi o muzykę, to trudno tu nie znaleźć czegoś dla siebie. Klub prezentuje szeroką gamę typów muzycznych, dlatego podczas weekendowego tripu po poznańskich klubach po prostu nie sposób tam nie zajrzeć. Imprezy odbywają się tam w poniedziałki i od środy do soboty, a każdy dzień można bawić się przy przeróżnego rodzaju rytmach. Tak więc np. w poniedziałki, czyli tzw. „Czarny Monday”, można usłyszeć kawałki R’n’B, rap, hip-hop, dancehall i mash up.

Z kolei środy to znane wszem i wobec Ladies Night, kiedy to panie do 23 dostają na barze darmowe drinki. W czwartki goście bawią się przy muzyce R’n’B, Soul, Mushed up, disco i Funk. W klubie gra wiele znanych didżejów, jak np. DJ 600V, DJ Macu, DJ Kostek, DJ Wu, DJ Boogie, DVJ Rink. W weekendy odbywają się takie imprezy jak np. „Out Of Tune, House You” i „Intercity”. Wtedy gościnnie grają didżeje z najlepszych polskich klubów.

Czekolada jest zanana z organizowania wielu przeróżnych imprez tematycznych, na których ustalany jest jakiś motyw przewodni. Do minionych wydarzeń w tym klimacie można zaliczyć np. „We are Superheroes”, “Bez napinki i w trampeczkach”, “House Animal Party” albo “Girls Girls Girls”, gdzie mile widziane były odpowiednio: stroje superbohaterów, trampki, motywy zwierząt domowych, lub czerwone usta.

Do plusów klubu można zaliczyć przede wszystkim bardzo dobrą lokalizację, a także przestronność. W klubie znajdują się dwa poziomy. Jeden z nich jest przeznaczony dla niepalących a drugi dla palaczy. Jest to bardzo dobre rozwiązanie dla przeciwników zadymionych pomieszczeń, bo i na jednym, i na drugim znajduje się bar oraz loże całkiem pokaźnych rozmiarów. Kolejną mocną sprawą jest sympatyczna obsługa i miła atmosfera. Plusem jest także organizowanie wydarzeń na facebooku, na które można wejść za darmo, jeśli do godziny 21 zapisze się na listę gości

Niestety pomimo tego miejsce ma parę wad. Chodzi tu przede wszystkim o przesadnie ostrą selekcję gości przy wejściu. Zdarza się, że bramkarz nie wpuszcza ludzi nie tłumacząc swojej decyzji i reaguje bardzo zdecydowanie na jakiekolwiek próby dyskusji.

Pomimo małego minusa miejsce uważam za warte polecenia, dlatego oceniam je na 4/5.

Więcej w numerze dostępnym tutaj

Recenzja autorstwa Ewy Wojtkowiak.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

You may use these HTML tags and attributes: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>