Monthly Archives: March 2016

Coś się kończy, coś zaczyna

 W ostatnim czasie Omnis przeszedł dużo zmian. Głównie personalnych. Każda zmiana niesie za sobą coś dobrego. W końcu – w Polsce mamy teraz okres „dobrych zmian” ;)

Continue reading

To już jest koniec

Mythbusters

Gdy ktoś pyta mnie o ulubiony program telewizyjny bez zastanowienia odpowiadam „Pogromcy Mitów”. Przez 14 lat Amerykanie z wielką kreatywnością i jednocześnie naukowym podejściem udowadniali, że znaną nam rzeczywistość jak najbardziej można poddać próbie i wyjść zwycięsko ze starć z miejskimi legendami. Niestety, właśnie dobiegł końca ostatni sezon „Pogromców”, dlatego jednocześnie chciałbym przybliżyć Wam koniec wspaniałej serii oraz pożegnać się moim ostatnim tekstem w Omnisie.

Continue reading

Boski tytuł egzekucyjny

Komornik

Mało która z wydanych w ostatnich latach pozycji ma potencjał, by wzbudzić tyle kontrowersji co „Komornik” Michała Gołkowskiego. Co prawda sam motyw apokalipsy odmieniamy ostatnio przed wszystkie możliwe przypadki, jednak tym razem ma ona wręcz dosłowny, czyli biblijno-religijny wymiar. Na ludzkość spada bowiem, niemal dokładnie tak, jak było to zapowiedziane, boska zagłada i nic nie wskazuje by miłosierny, judeochrześcijański Bóg był tak naprawdę „tym dobrym”. Choć o gorszych też wcale nie trudno.

Continue reading