Monthly Archives: February 2016

3 razy tak!

jesienna republika

Jakiś czas temu miałem ogromną przyjemność przybliżyć Wam dwa tomy trylogii magów prochowych. Książki te zachwyciły mnie swoją innowacyjnością i dojrzałością w prawdziwe epickiej skali. Z niecierpliwością wyczekiwałem zatem trzeciego tomu cyklu, czyli „Jesiennej republiki” i wszystkie pokładane w nim nadzieje zostały w stu procentach spełnione. To rasowa, niemożebnie wręcz sroga fantastyka, która wciska w fotel i nie pozwala się oderwać!

Continue reading

Wyrywając się z Samsary

łańcuch pokarmowy

Czarnobyl jest motywem, do którego za każdym razem wracam z dużą przyjemnością. Szczególnym sentymentem darzę zwłaszcza świat S.T.A.L.K.E.R., gdyż na przestrzeni wielu lat zapewniał masę dobrej zabawy i inspiracji. Choć od premiery ostatniej gry komputerowej w tym uniwersum minęło już kilka lat, autorzy fantastyki postanowili znacznie rozwinąć pierwotną wizję, tworząc naprawdę wciągającą literaturę. Tym razem naszym przewodnikiem po Zonie jest rodowity Ukrainiec – Wiktor Noczkin, który zaproponował inną wersję stalkerskiego świata niż ten znany do tej pory.

Continue reading

Z szaleństwem Ci do twarzy

Deadpool

Deadpool – choć w ostatnim czasie trudno było nie usłyszeć o przygodach sympatycznego i morderczego schizofrenika, znaczna większość osób nie miała wcześniej do czynienia z tak nietypowym super bohaterem. Na szczęście jednak okazało się, że ziarno szaleństwa trafiło na bardzo podatny grunt i ludzie na całym świecie szturmem ruszyli do kin. Wśród nich znalazłem się również ja i nie zawiodłem się!

Continue reading