Monthly Archives: January 2015

Przyszłość zapisana w gwiazdach

i

Kiedy ojciec jest rozdarty między opieką nad swoją rodziną, a pokusą spełniania swoich ambicji pojawia się konflikt. Co zrobić? Wybrać rodzinę, stabilność oraz rodzicielskie uczucie, czy może podjąć się wyzwania i dokonać pionierskich czynów.

Continue reading

Parę słów o ikebanie

1

Jako depozytariusze kultury zachodniej, w mgnieniu oka dostrzegamy oryginalność japońskich tradycji, kultywowanych aż do dnia dzisiejszego. Dotyczy to także tamtejszej sztuki układania kwiatów, a więc ikebany. W przeciwieństwie do kompozycji florystycznych właściwych dla świata zachodniego, rzecz z układaniem kwiatów na Dalekim Wschodzie potoczyła się w przeciwnym kierunku. Continue reading

Brakujący element

1

Brytyjczycy mają to do siebie, że większość ich produkcji jest po prostu genialna. Nie wiem w czym tkwi ich sekret, ale ważne, żeby nie przestawali robić tego, co robią. Rok 2014 przyniósł nam ich kolejną perłę – „The Missing”.

Continue reading

News: Złote Globy 2015

Złote Globy 2015 zostały przyznane. Polska szansa na nagrodę, Ida, niestety nie otrzymała statuetki. Film Pawła Pawlikowskiego przegrał rywalizacje z rosyjskim dramatem – Lewiatan Andreja Zwiagincewa. Tym samym szansę na Oscara zmalały, acz nic nie jest jeszcze przesądzone. Spektakularne zwycięstwo podczas 72. edycji rozdania nagród filmowych odniósł film Boyhood Richarda Linklatera, który otrzymał trzy wyróżnienia. Dwie statuetki zdobył Birdman. Wielkim zaskoczeniem jest brak nagrody dla Gry tajemnic(pomimo pięciu nominacji). Za całokształt działalności doceniono George’a Clooney’a. Continue reading

News: Wystawa „Zeszytów Komiksowych” w Poznaniu

1

 

„Zeszyty Komiksowe 2004-2014. Dziesięć lat z komiksem/Dziesięć lat o komiksie” – pod takim hasłem odbywać się będzie wystawa w Bibliotece Uniwersyteckiej w Poznaniu przy ulicy Franciszka Ratajczaka 38/40. Start – 15 stycznia godzina 12:00. Przedsięwzięcie zakończy się 25 stycznia.

Kilka słów od organizatorów:

„Wystawa prezentuje dwie, opowiedziane równolegle historie “Zeszytów Komiksowych”, magazynu obchodzącego w 2014 roku dziesięciolecie istnienia. Historie zostały opowiedziane za pomocą okładek wszystkich numerów, jakie ukazały się do tej pory, autorstwa m.in. Krzysztofa Gawronkiewicza, Macieja Sieńczyka, Tomasza Niewiadomskiego, Michała Śledzińskiego i Krzysztofa Ostrowskiego (historia prawdziwa) oraz za pomocą ich nowych wersji stworzonych specjalnie na tę wystawę przez czołowych twórców komiksowych w Polsce, m.in. Przemysława Truścińskiego, Janka Kozę, Tomasza Samojlika, Joannę Karpowicz, Berenikę Kołomycką i nigdzie wcześniej nieprezentowanych (historia alternatywna). W tle historia polskiego komiksu ostatniej dekady.”

Dział: news

1
Na stronie bookrage.org można kupić zestaw ebooków, których autorem jest Adam Wiśniewski-Snerg. Pakiet – Czasoprzestrzenie Snerga – kosztuje dokładnie tyle, ile sami sobie zażyczymy. Akcja została zorganizowana z okazji rocznicy urodzin pisarza, który skończyłby w tym roku 78 lat. Niestety polski klasyk fantastyki naukowej zmarł w 1995 roku.
W skład promocyjnego zestawu wchodzą:
- „Robot”
- „Według łotra”
- „Nagi cel”
- „Arka”
Za zapłacenie ceny wyższej, niż aktualna średnia produktu, otrzymamy dodatkowo „Anioły przemocy i inne opowiadania”. Akcja trwa do 21 stycznia, 19:00.

Kwiatek świeży jak poranek

1

„Krzyżacy”. „Psychoza”. „Siedmiu Wspaniałych”. O tych filmach zapewne słyszało większość mieszkańców naszego kraju. Nawet jeśli nie oglądaliśmy, to na pewno coś obiło się o uszy. Co je łączy? Wszystkie powstały w roku 1960. Ale nie tylko one…

Continue reading

Polish Metal Jacket

Wojownicy
Afganistan, Korea Północna, CIA, broń biologiczna oraz wewnętrzne gry wywiadów i zagrożenie bezpieczeństwa publicznego. Czy to Tom Clancy? Nie w tym przypadku! Paweł Bęś przedstawia czytelnikom historię nie tylko ciekawą – lekturze cały czas towarzyszy wrażenie, że opisane wydarzenia mogą ziścić się w każdej chwili.

Continue reading

Damskie zaplecze

Damy złotego wieku
Chcecie polecenia idealnej lektury na długi zimowy wieczór? Interesujecie się historią, a jednocześnie oczekujecie od książki czegoś więcej niż suchych faktów? „Damy złotego wieku” Kamila Janickiego to pozycja, która na pewno Was nie zawiedzie.

Continue reading