Monthly Archives: November 2014

Ponura historyjka o trzech życzeniach

f

* W nawiązaniu do “Wróżki innej niż wszystkie” Rolanda Topora (http://rolers.czuby.net/rhp/lirykaepikadramat/t-topo-wrozka.html)

To będzie interpretacja. Albo może nie. Na ten moment nie mam pojęcia czym jest interpretacja. Ani jak się interpretuje. Ani jaki to ma sens i czy w ogóle ma sens. W każdym razie powinna być to interpretacja, więc załóżmy, że ponura historyjka o trzech życzeniach interpretacją będzie.

Continue reading

Zakochałam się w Bradzie Colemanie!

brad

Czekajcie!  Nie w nim, lecz w jego muzyce oczywiście!
Wyobraźcie sobie jeden z tych dni kiedy siedzicie w swoim łóżku z laptopem na kolanach i słuchacie przypadkowej muzyki na SoundCloudzie. Nagle do waszych uszu zaczynają docierać jakieś chwytliwe dźwięki. Continue reading

Co jest grane?

cjg6

Dawno nie było na naszej stronie informacji dotyczących nowości podbijający polski rynek muzyczny. Tymczasem artyści nie próżnowali. Rewelacyjną płytę wydała bydgoska grupa hip-hopowa B.O.K., z rozmachem powrócili Donatan/Cleo, przypomnieli o sobie Fisz/Emade. Co nowego?

  Continue reading

Rock z krwi i kości

foo
Zespół Foo Fighters, którego liderem jest były członek Nirvany, Dave Grohl, powraca po trzech latach z nowym materiałem, zatytułowanym – Sonic Highways. Zespół zapowiadał, że na XX – lecie istnienia stworzą najbardziej ambitne dzieło. Czy tak się stało? Continue reading

Omnis

Damy Złotego Wieku

Widzieliście? Nie? To my Wam powiemy! DZIĘKUJEMY ZA 400 LAJKÓW! :) Jest nam niezmiernie miło, cieszymy się jak dzieci z nowej zabawki i skromnie prosimy o więcej ;) Starania, by zwrócić Wam uwagę na ciekawe wydarzenia kulturalne, ponad 200 tekstów przygotowanych przez naszych Redaktorów i wiele, wiele innych mniejszych lub większych spraw znalazło uznanie w Waszych lajkach.

Pochwalić się możemy również, że specjalnie dla Wydawnictwa Znak recenzować będziemy „Damy Złotego Wieku” autorstwa Kamila Janickiego. Jesteśmy z tego niezwykle dumni. Recenzja już niedługo!

Z przyjemnością informujemy również, że w przyszłym tygodniu odbędzie się konkurs, w którym będziecie mogli wygrać nagrodzoną w prestiżowym plebiscycie książkę. Zainteresowani? Szczegóły już jutro na naszym Facebookowym profilu.

Nasza redakcja powiększyła się do grona ponad 20 osób i co pewien czas dołączają do nas kolejni redaktorzy, zafascynowani kulturą. Dzięki temu dostarczamy Wam najszersze spektrum kulturalnych treści oraz możemy podzielić się najbardziej interesującymi dla nas tematami.

Chcemy jednocześnie zachęcić wszystkich do współpracy z nami – jeżeli interesujesz się kulturą oraz chcesz aktywnie uczestniczyć w życiu kulturalnym miasta i zdobyć doświadczenie jako dziennikarz – nasze łamy stoją dla Ciebie otworem. Wystarczy napisać na omnis.redakacja@gmail.com z propozycją swojej działalności by dołączyć do naszego zespołu.

Co dalej z Omnisem? Mamy nadzieję, że będziemy rozwijać się jeszcze prężniej i niedługo będziemy powszechnie postrzegani jako obiektywnie i niezależne medium, do którego ludzie będą sięgać po interesujące informacje i merytoryczną ocenę. Planujemy uruchomienie nowej wersji strony oraz nawiązanie współpracy z innymi instytucjami kulturalnymi. Omnis pozostanie jednak tym czym jest od samego początku – platformą od ludzi dla ludzi, bez reklam i innych metod zarabiania na naszych Czytelnikach. Naszym celem jest propagowanie kultury w każdej jej formie i dlatego prosimy tylko: bądźcie dalej z nami!

Co jest grane?

1

Co nowego w muzyce??? Naprawdę sporo. Najnowsze zestawienie OLIS obfituje w premierowe wydawnictwa. Kilku starych wyjadaczy powraca z nowym wydawnictwem. Raperzy nie próżnują. Niektórzy odświeżają stare klasyki. Do rzeczy:

Continue reading

Wydziarani w pracy

1

Dzisiejszy świat jest bardziej tolerancyjny, niż jeszcze kilka lat temu. Mówi się, że każdy ma prawo do własnego zdania, poglądów i tego jak wygląda. Tatuaże w miejscu pracy są jednak nadal kwestią sporną. Wytatuowany smok, postać z kreskówki czy sentencja są wśród młodych ludzi na porządku dziennym. Jeszcze kilka lat temu nie było takiego popytu na tego rodzaju dekorowanie ciała. Dzisiaj to sztuka, body art. Nie chodzi jedynie aby się wyróżniać. Tatuaże przedstawiają często różne ważne postaci, wydarzenia, daty. Stereotypy o osobach z tatuażem nie znikają, a przez to wiele ludzi ma do nich uprzedzenia.

Continue reading

Poznań – miasto no art

1

 

 Kultura w Poznaniu ma się coraz gorzej. Bardzo trudno znaleźć miejsca, gdzie można obejrzeć dobrą sztukę za kwotę, która nie zrujnuje naszego budżetu. Nic więc dziwnego, że młodzi ludzie, tacy jak ja, często wybierają o wiele bardziej przyziemne rozrywki.

Continue reading

Nic dwa razy się nie zdarza?

out

Pewnie wszyscy słyszeli o „Doktorze Who”. Serial o człowieku, który podróżuje w czasie i przestrzeni, walcząc ze złem i występkiem (jak Atomówki mniej więcej). Solidna porcja fantasy, którą polecam każdemu. Z tego właśnie powodu będę dzisiaj pisał o czymś zupełnie innym. Wiem, że to nie ma sensu, ale „Outlander” ma z „Doktorem” wiele wspólnego – podróże w czasie i mój znak rekomendacji.

Continue reading

Wernisaż wystawy – Jakub Jakubowski

10 października 2014 o godz. 18, odbył się długo oczekiwany wernisaż najnowszej wystawy malarstwa w Galerii Regionalne Towarzystwo Zachęty Sztuk Pięknych Konduktorownia. Autorem prac „Kłajery – Chóry” jest młody częstochowski artysta Jakub Jakubowski.

Continue reading