Monthly Archives: October 2014

Co jest grane?

u

A jednak U2… Irlandzki zespół opublikował za darmo nowy album na iTunes. Pomimo krytykowanej przez media kampanii, premierowy krążek legend rocka okazał się hitem. Świadczą o tym liczby: 26 milionów osób, które ściągnęły płytę, 81 milionów słuchaczy, którzy zdecydowali się przesłuchać choć jeden premierowy utwór. ,,Song of Innocencie” króluje m.in. na francuskiej, holenderskiej i polskiej liście najlepiej sprzedających się wydawnictw muzycznych.

Continue reading

Co jest grane?

1

Nowości… nowości… nowości! W aktualnym zestawieniu OLIS debiutuje aż piętnaście krążków! Z czym mamy do czynienia? Które albumy są warte polecenia? Jaki gatunek jest obecnie najpopularniejszy? O tym poniżej.

  Continue reading

Co nowego u Meli Koteluk?

fa

Mela Koteluk to jedna z najbardziej utalentowanych polskich piosenkarek. Swoim muzycznym debiutem, zatytułowanym ,,Spadochron” z 2012 r. ukazała w całej krasie kunszt zarówno wokalny, jak i autorski. Ciepła barwa głosu i przestrzenne brzmienie to cechy, za które publiczność odwdzięczyła się Meli złotą płytą oraz dwoma Fryderykami w kategoriach: Debiut roku i Artysta roku 25 kwietnia 2013 r. Co nowego u artystki?

  Continue reading

Gdzie ci mężczyźni?!

1

Jaki powinien być mężczyzna? Jaka powinna być kobieta? Tego rodzaju pytania towarzyszą nam od momentu, gdy krótko po narodzinach zostajemy przypisani do jednej z dwóch grup. W procesie socjalizacji dziecko stopniowo dowiaduje się, że istnieje cały szereg oczekiwań, jakie społeczeństwo przed nim stawia jako przedstawicielem określonej płci. Continue reading

Co jest grane?

1

Gust muzyczny rodaków podąża w bardzo dobrą stronę. Świadczy o tym fakt, iż w pierwszej dziesiątce najnowszego zestawienia OLIS znajdziemy takich artystów jak: Leonard Cohen, Lenny Kravitz czy Włodi. Spis także jednoznacznie pokazuje, iż albumy koncertowe są lubiane przez Polaków, a wykonane z dużym kunsztem, stanowić mogą receptę na sukces na polskim rynku muzycznym. Stąd powrót na pierwsze miejsce krążka ,,In Boston” Chrisa Bottiego.

  Continue reading

Czy leci z nami pilot?

1

Większość ludzi postrzega jesień jako porę dość przygnębiającą. Złocistą, choć niestety deszczową i zimną. Jest jednak pewna specyficzna grupa, która nie może się doczekać spadających liści i wszechobecnej chlapy. Tak, tak, dla fanów seriali to piękny okres, kiedy wielu ulubionych bohaterów powraca z nowymi przygodami, ale nie to jest najciekawsze. Continue reading

Co jest grane?

olis

OLiS to funkcjonująca od 23 października 2000 roku oficjalna lista sprzedaży nośników audio i video. Wykaz najpopularniejszych artystów muzycznych oparty jest na danych pochodzących z wielu punktów, m.in. EMPIK, SATURN czy MERLIN.PL. Od wielu lat Oficjalna Lista Sprzedaży jest głównym źródłem informacji na temat popularności płyt w Polsce. Jakie nowe pozycje goszczą na najnowszej liście?

Continue reading

Warszawskie Targi Sztuki

wts
Nadchodzący tydzień jest dość oczekiwanym momentem dla miłośników sztuki. 12 edycja Warszawskich Targów Sztuki odkryją przed nami nową wersję tego, co już znane sprzed roku. Wszystko odbędzie się w miejscu Arkad Kubickiego Zamku Królewskiego w stolicy. Program jaki dla nas przygotowali gospodarze jest bogaty w warsztaty artystyczne dla dzieci i młodzieży, oraz zwyczajne wykłady o sztuce, m.in. dotyczące nieżyjącego już artysty Tadeusza Dominika. Pracownia Kwadrat przejmie rolę prowadzącego zajęcia dla uczestników, do czego włączy się Andrzej Pągowski.

Continue reading