Monthly Archives: June 2014

Opowieść o pewnym hotelu

g

Najnowsze dzieło Wesa Andersona nie bez powodu było jednym z najbardziej oczekiwanych filmów tego roku. Zwariowana opowieść o losach ekscentrycznego concierge’a luksusowego hotelu, Gustawa H. przypadła do gustu publiczności, podbijając również serca krytyków. Polska premiera odbyła się 28 marca, a film nadal możemy podziwiać na ekranach kin.

Continue reading

Bałkański kociołek

kr
W swojej ostatniej publikacji, Małgorzata Rejmer – niezwykle obiecująca autorka entuzjastycznie przyjętej powieści „Toksymia”, w nowej reporterskiej roli zabiera nas do stolicy Rumunii.

Continue reading

“Gramy to, co chcemy i czujemy”

1

Młodzi, przebojowi i utalentowani. Szóstka pasjonatów, którzy doskonale wiedzą, czego pragną. Obierają cele, realizują plany, spełniają marzenia. Muzyka ich określa, a w swojej twórczości idą jak burza. Co kryją w sobie? Do czego dążą? Ze współzałożycielem zespołu Demontasz – Kamilem Rulczyńskim, rozmowę przeprowadziła Joanna Rotter.

Continue reading

Smutny seks na dużym ekranie

se

Kinowy seks to temat podejmowany wielokrotnie przez rzeszę specjalistów od wszystkiego, ale i przez zwykłych śmiertelników-widzów. Skoro więc już wszyscy o tym pisali, to po co ja to robię? Odpowiedź jest prosta. Jestem osobą, która dość czepialsko zwraca uwagę na estetykę wszystkiego, co mnie otacza a także skupiam się na tym, jak ma się ukazane zdarzenie do rzeczywistości (rozumianej jako wytworzony na postawie moich doświadczeń obraz świata). Continue reading

Niezwykli ludzie zwykli

1

Wzgardzić cywilizacją i pieniądzem. Zostawić cały swój dobytek i wyruszyć przed siebie. Wielu z nas na pewno o czymś takim myślało… Jak by to było, gdyby zostawić wszystkie problemy w miastach i żyć tym, co zaoferuje Matka Natura? Brzmi pięknie czy przerażająco? Są ludzie, którzy zdecydowali się na podobne życie. I to nie gdzieś daleko, na tropikalnej wyspie, tylko tu, u nas na rodzimej ziemi polskiej.

Continue reading