Monthly Archives: September 2013

Posiadłość Hepsword

Rzeczą powszechnie wiadomą jest, że w Anglii żyło się, żyje i będzie żyło najlepiej warstwie społecznej, która wśród tych stojących niżej nazywana jest bogaczami. Pewny jest również fakt, że im bogatszy człowiek, tym okazalszy ma dom. Choć „dom” nigdy nie oddałby zamożności żadnej z rodzin – tu potrzeba było wielkiej rezydencji. Takiej jak Hepsword. Posiadłość Hepsword od wielu lat – odkąd tylko pamiętali okoliczni mieszkańcy – należała do rodziny Blackwoodów. Lecz Blackwoodowie przebywali w niej tylko raz do roku, latem, kiedy Londyn stawał się zbyt duszny i ciasny, by można było w nim wytrzymać.

Continue reading

Wysmażony czy krwisty jak cholera?

Horror jest gatunkiem, który zawsze będzie cieszył się dużym zainteresowaniem przynajmniej z kilku powodów. Przede wszystkim dlatego, że człowiek potrzebuje do życia silnych doznań. Kiedy podejmujemy nowe wyzwanie, odczuwamy lęk przed nieznanym i niepewność, czy nasz plan się powiedzie. Dzielimy się na tych, którzy przezwyciężają strach i po prostu robią swoje oraz na tych, którzy rezygnują. Niektórzy z nas oczekują jednak silniejszej dawki emocji i tylko pewne zabiegi wychowawcze, którym podlegamy, sprawiają, że nie wcielamy swoich wizji w życie. Jeżeli horrory obnażają nasze sadystyczne skłonności, to gdzie w takim razie umieścić filmy gore?

Continue reading

Cypr – wyspa Afrodyty

Nadchodzi październik i zimne, szare dni. Czym można zająć się w chłodne, deszczowe wieczory? Oczywiście planowaniem następnych wakacji! Najlepiej w jakimś ciepłym i słonecznym miejscu. Takich jest oczywiście wiele, ale ja chcę powiedzieć o jednym, które szczególnie przypadło mi do gustu. Jest to Cypr, a dokładniej okolice Pafos.

Continue reading

Wakacje życia na Rock Island

fc

Far Cry 3 to następca dwóch poprzednich części serii – przełomowego Far Cry, który to ukazując się w roku 2004, stał się pewnego rodzaju wyznacznikiem, jak gry powinny wyglądać. Druga część nie była już jednak takim przełomem, oferując długą, acz bardzo monotonną rozrywkę. Czy autorzy z francuskiego studia Ubisoft stanęli na wysokości zadania i przywrócili blask serii? Continue reading

Ością w gardle?

osc

Na półki księgarń trafia właśnie wznowione wydanie „Cudu” Ignacego Karpowicza, a my nie zdążyliśmy się jeszcze zachwycić jego ostatnim dziełem pt. „ości”. Pora to nadrobić, bo tego autora nie sposób pominąć w czytelniczych podróżach.

Continue reading

Wakacje z horrorem: “Juan of the Dead”

juan

“Juan of the Dead” to przykład tego, że dobry film można znaleźć w najmniej oczekiwanym miejscu. Spośród innych tytułów z żywymi trupami w roli głównej, ten wyróżnia się masą dobrego humoru, świetnymi zdjęciami oraz niebanalnym umiejscowieniem akcji. Oto zombie-apokalipsa na Kubie!

Continue reading

Wakacje z horrorem: “Inbred”

in

W naszym wakacyjnym cyklu staram się Wam przybliżyć pozycje, na które sami byście raczej nie trafili. “Inbred” to tytuł niezwykle niszowy i jest on zarazem najdziwniejszym z opisywanych tu dzieł. Jak przystało na produkcję łączącą elementy horroru i komedii, miało być strasznie i śmiesznie. Wyszło co najwyżej trochę śmiesznie i zdecydowanie nie strasznie.

Continue reading

Sprawdzona marka

mu

19 czerwca, przy okazji ceremonii wręczenia prestiżowych Triullium Book Awards, fundowanych rokrocznie przez kanadyjski rząd, Alice Munro, odbierając nagrodę dla najlepszej książki anglojęzycznej zapowiedziała przejście na literacką emeryturę. Jej rzekomo ostatni tom opowiadań – „Drogie życie” – właśnie ukazał się na polskim rynku wydawniczym.

Continue reading

Kim jestes?

ob

Za plecami stoi ktoś, kogo nie widać. Obserwuje, by udowodnić coś, czego nie można zrozumieć. Jeżeli umysł jest najpotężniejszą i jednocześnie najstraszniejszą bronią, to nie sposób określić, czym jest to, co sięga szeroko poza jego pole manewru.

Continue reading