Monthly Archives: May 2013

Układy i układziki

UZ

Dobierając filmy do tego numeru Omnisa postanowiłam wybrać coś ambitniejszego. Długo zastanawiałam się, co to by mogło być. W końcu stanęło na polskiej produkcji pt. „Układ zamknięty”.

Continue reading

Polowania czas

Jagten

Kolejna propozycja dla Was, z puli tych „ambitniejszych”. Tym razem historia mężczyzny, pracującego w przedszkolu. Jak mała dziewczynka może zamienić życie dorosłego mężczyzny w piekło?

Continue reading

Syto w Manekinie

Man

Jesteś na mieście i dopadł Cię głód? Nie, nie, to nie reklama znanego serka homogenizowanego, mam dla Was coś znacznie lepszego. Ulica Kwiatowa, to idealne miejsce na smakową ucztę.

Continue reading

Wampir vs kosmita, czyli gospodarz-intruz

In

„Intruz” to kolejna ekranizacja powieści Stephenie Meyer. Ci, którzy czekali z niecierpliwością na kolejne odsłony opowieści o Belli i Edwardzie, mogą spokojnie kupić bilet. Jeśli jednak na każdą wzmiankę o świecących wampirach robi ci się niedobrze, lepiej omijaj ten film szerokim łukiem.

Continue reading

Trolle w formie

finn

Finntroll to jedna z kapel, którą z dumą wymieniam wśród moich ulubionych. Chłopaki z Finlandii stworzyli swój własny, niepowtarzalny styl, który łączy nordyckie, folkowe brzmienia z prawdziwym, naprawdę ciężkim metalem. Gdy rozlegają się pierwsze brzmienia katorżniczej, lecz melodyjnej ściany dźwięku, można z całą pewnością powiedzieć: oto najprawdziwszy viking metal!

Continue reading

Chocolate reality

Czeko

Cukierkowe wnętrze, różowe kanapy, ludzie ubrani w infantylnie słodkie stroje? Nic podobnego! Poznański klub „Czekolada” w żaden sposób nie przypomina mdłego miejsca, po którego zobaczeniu zbiera się na wymioty. Lokal znajduje się na ulicy Wrocławskiej, niedaleko Starego Rynku i jest synonimem stylu jeśli chodzi o tego typu miejsca.

Continue reading